Pasūtīt zvanu

+371 27024780
Menu

Uzturēšanās atļauja Latvijā

Uzturēšanās atļauja Latvijā

Приобретая любой дом в нашем поселке «Green Village», Вы получаете возможность получить Вид на жительство в Евросоюзе, с возможностью свободно передвигаться по всему Евросоюзу, а также с возможностью работать и жить на территории Латвии, без ограничений по срокам.

Kas ir uzturēšanās atļauja?

Uzturēšanās atļauja ir dokuments, kas dod tiesības ārvalstniekam uzturēties Latvijas Republikā noteiktu laiku (termiņuzturēšanās atļaujas) vai pastāvīgi (pastāvīgās uzturēšanās atļaujas).

Uzturēšanās atļauja no 2012.gada 2.aprīļa tiek izsniegta personas apliecības formātā, līdz ar to pirms uzturēšanās atļaujas saņemšanas ir jānodod biometrijas dati (pirkstu nospiedumi (no sešu gadu vecuma) un digitālais sejas attēls). Kādos gadījumos uzturēšanās atļauja nepieciešama?

Uzturēšanās atļauja nepieciešama, ja Jūs vēlaties uzturēties Latvijas Republikā ilgāk par 90 dienām pusgada laikā, skaitot no pirmās ieceļošanas dienas. Kādi dokumenti jāiesniedz, lai saņemtu uzturēšanās atļauju?

Ja Jūs esat kādas no sarakstā minēto valstu pilsoņiem, tad uzturēšanās atļaujas saņemšanai jāiesniedz šādi dokumenti. Pārējo valstu pilsoņiem jāiesniedz šādi dokumenti.

Kārtība, kādā Latvijas Republikā ieceļo Kanādas jaunie pilsoņi saskaņā ar Latvijas Republikas valdības un Kanādas valdības līgumu par jauno pilsoņu apmaiņu. Lasīt vairāk. Kārtība, kādā Latvijas Republikā ieceļo Jaunzēlandes jaunie pilsoņi saskaņā ar Latvijas Republikas valdības un Jaunzēlandes valdības līgumu par darba brīvdienu shēmu. Lasīt vairāk. Saņemot termiņuzturēšanās atļauju, ārzemniekam jāuzrāda derīga veselības apdrošināšanas polise.

Saņemot pirmreizējo termiņuzturēšanās atļauju vai termiņuzturēšanās atļauju pēc pārtraukuma ilgāka par 90 dienām, ārzemniekam jāiesniedz Latvijas ārstniecības iestādes izsniegta izziņa, ka persona neslimo ar tuberkulozi aktīvā fāzē.

Iesniedzot dokumentus pastāvīgās uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai, pamatojoties uz Imigrācijas likuma 24. panta pirmās daļas 2., 3., 6. un 7. punktu, ārzemniekam jāiesniedz valsts valodas prasmes apliecība, kas apliecina valsts valodas zināšanas vismaz A2 līmenī. Ārvalstīs izsniegtajiem dokumentiem jābūt legalizētiem, ja starptautiskie līgumi neparedz citu kārtību. Iesniedzot notariāli neapliecinātu dokumentu kopijas, jāuzrāda šo dokumentu oriģināli.

Jums ir jautājumi? Uzdodiet tieši tagad!